brands

Firma Cartier została założona w Paryżu w 1847 roku przez Louis – Francois Cartier. W 1874 roku Alfred Cartier przejął firmę, ale dopiero jego synowie Louis, Pierre i Jacques zainicjowali światową sławę jubilerskiej marki Cartier, znanej z precjozów kreowanych dla świata arystokracji, gwiazd i celebrytów, jak np. linii „Bestiary” – broszy w formie pantery zrobionej na zamówienie Willis Simpson, żony Edwarda VIII czy diamentowego naszyjnika dla Maharadzy Yadavindary Singh z Patiali.

Cartier jest numerem 1, jeżeli chodzi o sprzedaż luksusowej biżuterii i klejnotów na świecie oraz numerem 2, jeśli chodzi o zegarki luksusowe. Louis Cartier w 1904 roku wykreował dla swojego przyjaciela znanego w tych czasach lotnika Alberta Santos Dumont pierwszy męski zegarek na rękę, gdyż ten skarżył się na niewygodny w trakcie lotu zegarek kieszonkowy. Do dziś linia Santos cieszy się wielką popularnością. Około 1912 roku do produkcji weszły dwa dalsze modele: Baignoire i Tortue oraz w 1917 roku słynny Tank. Wszystkie te linie są produkowane do dnia dzisiejszego. W 1932 roku Cartier wyprodukował wodoodporny zegarek zamówiony przez Pasze Marrakeszu i w ten sposób zainicjowali do dziś istniejącą linię Pasha.

Więcej…

We wczesnych latach 1920 Cartier nawiązywał współpracę z Edmundem Jaeger, który został ekskluzywnym producentem mechanizmów Cartier. W tym okresie istniały już 3 główne przedstawicielstwa Maison Cartier: w Nowym Yorku, w Londynie i w St. Petersburgu. Budynek, w którym znajduje się najstarszy butik Cartier na 653 Fitth Avenue został kupiony od Mortona Freeemana Planta za 100 dolarów i podwójny naszyjnik naturalnych pereł o wartości 1 miliona dolarów.
www.cartier.com

Nowości

Powrot  lini PANTEHRE ikony lat 80 ostatniego stulecia. Nowa kolekcja sklada sie  12 modeli zegarkow na bransolecie w dwoch wielkosciach. Zegarki wykonane sa ze stali,  rozowego, zoltego i bialego zlota oraz diamentow. Ceny zaczynaja sie od 3500 Euro.

Dotychczasowa linia Tanka Solo w stali ma nowy system wymiany paskow – mozemy je samodzielnie wymieniac.  Cala paleta kolorowych paskow  pozwoli nam dowolnie zmienic charakter  tego popularnego modelu Cartier.

Driver de Cartier  – nowa linia zegarkow dla Panow . Elegancko plaski o wyrazistym ksztalcie zegarek w  bialym i rozowym w zlocie  z bialym i czarnym cyferblacie.