brands

Marka powstała w 1990 dwa miesiące po upadku muru berlińskiego w Glashütte/ Saksonii – w centrum niemieckiego zegarmistrzostwa. Tą młodą manufaktura założył Roland Schwertner, specjalista IT, fotograf i zegarowy pasjonat z Düsseldorfu. Manufakturą specjalizuje się w zegarkach naręcznych z mechanizmami mechanicznymi i automatami.

Projekt pierwszej kolekcji zrobiła Susanna Günther zainspirowana purystycznym stylem niemieckiego Bauhausu. Styl ten wielokrotnie nagradzany za swoją modernistyczną i czystą estetykę stał się identyfikatorem NOMOSa.

W swoich początkach marka bazowała na mechanizmie Ety /Peseux 7001, ale od 2005 roku NOMOS stał się w pełni manufakturą i produkuje swoje własne mechanizmy. Pierwszym z nich był kaliber A(alpha) i linia Tangomat z mechanizmem automatycznym. W kolejnych latach wchodzą na rynek linie Ahoi i Metro. W 2013 marka przedstawia swoje złote kolekcję w postaci dwóch nowych linii Lamabady i Lux.

Więcej…

W 2014 firma opatentowuje i prezentuje swój własny wychwyt nazywając go NOMOS swing-system. Ta ważna cześć mechanizmu jest systematycznie wprowadzana do wszystkich kalibrów marki. W następnym roku NOMOS wyprodukował swój dziesiąty kaliber DUW-3001. Ten 3.2 mm wysokości mechanizm znajduje się ekskluzywnie w serii zwanej NEOMATIK poraz pierwszy zaprezentowanej na prestiżowych targach BASEL WORLD w 2016. Więcej informacji można znaleść na:
www.nomos-glashuette.com/

Nowości

LAMBDA  39
Elegancka linia Lambda  dostala nowa mniejsza wersje 39mm.
Jak dotychczas  koperta jest zrobiona w 18 karatowym rozowym zlocie.
Rezerwa chodu to okolo 84 godzin, z szafirowym szklem i recznie wykonczonym paskiem. Mechanizm manufaktury nosi numer DUW 1001.  Wysokosc 9.11mm.

MINIMATIK
Nowy model MINIMATIK z mechanizmem inhouse DUW 3001 , opatetntowanym swinging system  , 42 godzinowa rezerwa chodu, protekcja antyshock , 35.5 mm srednica i o wysokosci 8.86mm.

METRO NEOMATIK   –  nocny granat
ten nowy stalowy model Metro ma 35 mm, z ciemnoniebieskim cyferblatem o wysokosci 8.06 mm i  mechanizmie DUW 3001 z 42 godzina rezerwa chodu i wodoszczelnosci 3ATM jest nowoscia 2017 roku.

METRO 38 –  Black
Stalowy model 38.5mm z modnym czarnym , szafirowym szklem o wysokosci  7.75 mm
z mechanizmem manufaktury NOMOS  DUW 4101 i   42 godzinna rezerwa chodu.

ZÜRICH  –  GMT Worldtimer
24 zegarki w jednym  – frequent flier na rece i do tego prosty w obsludze.
Caliber NOMOSA DUW 5201 znajacy wszystkie strfy czasu na swiecie.  Referencja 805.
Wielkosc 39.9 mm i 42 godzinowa rezerwa chodu.   A do tego orginalny cyferblat.