brands

ZENITH przez przeszło 150 lat historii zawsze hołdował precyzji i niezawodności, to manufaktura z wielka legenda. To jedna z najstarszych i najbardziej szanowanych manufaktur założona w 1865 prze 22 letniego Georga Favre-Jacot w Le Locle, Szwajcaria.

Inowacyjny kierunek był priorytetem dla marki i prawdziwie błyskawiczny rozwój firmy nastąpił w XX wieku, kiedy to ZENITH założył swoje filie w najmodniejszych miastach świata: Genewie, Moskwie, Paryżu, Londynie, Wiedniu i Nowym Yorku. Moskiewski przedstawicielstwo miało swój adres również w Warszawie na ulicy Niecałej.

Do dziś powstało ponad 50 doskonałych kalibrów tej manufaktury z których najbardziej znanym jest EL PRIMERO z roku 1969. To był pierwszy mechanizm ze zintegrowanym systemem samonakręcającym się. Częstotliwość balansu wynosi w nim 36 tysięcy drgań na godzinę, dzięki czemu czas mierzony jest z dokładnością do 1/10 sekundy. Od premierowego modelu do tej pory powstało już ponad 500 rożnych wersji tego mechanizmu.

Innym niezwykłym wynalazkiem jest model acdemy Christoph Colomb Equation of Time – tutaj system z morskiego chronometru został zastosowany w zegarku naręcznym. Więcej…

System żyroskopowy utrzymuje ultra – precyzyjne mechaniczne serce zegarka nieustannie w pozycji horyzontalnej – wyjątkowość polega na jego miniaturyzacji. W dowód najwyższego uznania w 2011 przyznano marce prestiżową nagrodę Grand Prix jako najlepszego zegarka z komplikacjami. Marka zgarnęła dotychczas ponad 2333 nagród, wyróżnień i medali za swoje innowacje i wkład w rozwój przemysłu zegarmistrzowskiego. O klasie zegarka świadczą nie tylko wspaniale rozwiązania techniczne, ale tez ludzie, którzy ja nosili i noszą. W wypadku Zenitha należą do nich Mahatama Gandhi, Louis Bieriot, Roal Amudsen, Barack Obama, Sean Connery i wielu innych. W 2000 Zenith dołączył do portfolio marek luksusowych grupy LVMH. Więcej informacji na:
www.zenith-watches.com

Nowości

El Primero – Range Rover Velar 42mm
Limited Edition

El Primero 21 – 44mm
DEFY

Chronomaster El Primero
Full open -42mm

Chronomaster Heritage
146 -38mm

Elite – lady Moonphase – 33mm